İsmin Anlamı Nedir?

Sultan İsminin Anlamı Nedir?

Sultan isminin anlamı, Sultan isminin kökeni ve Sultan isminin sözlük anlamı, Sultan İsmi Kuran’da geçiyor mu? gibi bir çok bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sultan İsmi İle İlgili Bilgiler

Sultan isminin cinsiyeti: Kız, Pembe Sultan ismi Kuran’da geçiyor mu?: Evet

Sultanl İsminin Anlamı, Sultan İsmi hakkında bilgiler

Sultan İsminin Anlamı 

1. Padişah,

2.Hükümdar

3.Hükümdar ailesinden olan kadınlara verilen ad.

4. Sevilen,

5.Beğenilen, baş tacı edilen.

Sultan İsminin Sözlük Anlamı

1. a. (sulta:nı) tar. 1. Müslüman, özellikle Sünni hükümdarların kullandıkları unvan, padişah: Kanuni Sultan Süleyman. 2. Padişahların erkek ve kız çocukları ile anne ve eşlerine verilen unvan: Naciye Sultan. Hürrem Sultan. 3. Bektaşi azizi: Balım Sultan. 4. mec. Belli bir alanda en üst düzeyde olanlar için kullanılan bir söz: O, Türk sinemasının sultanıdır. Bir çeşit kertenkele. Bir çeşit aşık oyunu (< Ar. sultân) sultan 1. Padişah. 2. Prenses, 3. Padişah anası, bk. sûltan. Sultan // hanum sultan: padışah karısı 1. Müslüman, özellikle Sünnî hükümdarların kullandıkları san: Sultan Osman gibi. 2-Padişahların erkek ve kız çocukları ile anne ve eşlerine verilen san: Naciye Sultan, Hürrem Sultan gibi. Cinsiyet: Erkek 1. Padişah, hükümdar. 2. Hükümdar ailesinden olan kadınlara verilen ad. 3. Sevilen, beğenilen, baş tacı edilen. Cinsiyet: Kız 1. Padişah, hükümdar. 2. Hükümdar ailesinden olan kadınlara verilen ad. 3. Sevilen, beğenilen, baş tacı edilen. Edirne ili, İbriktepe bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

Sultan isminin Kökeni Nedir?

Sultan isminin Kökeni : Arapça

Sultan İsminin Ebced Değeri

Sultan İsminin Ebced Değeri: 150

Sultan İsminin Numeraolojisi

S U L T A N
TOPLAM
22 25 15 24 1 17 104

Sultan İsmine Akrostiş Şiir

Sevdanı taşırım yüreğimde en derinde Umudum oldun sen varsın her günümde Layıksın aşkların en güzeline Tutsağın oldum bağladın beni kendine Anlamı yok sensiz günlerin inan gözümde Nasibimsin seni isterim kalan ömrümde

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.